Close

Doğan Cüceloğlu Maalesef Hayatını Kaybetmiş#doğancüceloğlu #psikolog #yazar 83 yaşındaki psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu maalesef evinde ölü bulunmuş 🙁 Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz.

Cüceloğlu ilk belirlemelere göre düşerek hayatını kaybetmiş.

DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?

Doğan Cüceloğlu, 1938 Mersin-Silifke’de doğmuştur. On bir çocuklu bir ailenin on birinci çocuğu olan Doğan Cüceloğlu, Mersin’in Silifke kasabasında dünyaya geldi. On yaşındayken annesini kaybetti. Silifke’de en yüksek dereceli okul olan ortaokulu bitirdikten sonra subay olan ağabeylerinin yanında Ankara ve Kırklareli’nde okudu ve Kırklareli Lisesi’nden mezun oldu.

Ankara Atatürk Lisesi’nde edebiyat ve kompozisyon öğretmeni olan Cahit Okurer’in etkisi altında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne yazıldı ve oradan mezun olduktan sonra ABD’de Illinois Üniversitesi’nde doktora yaptı. Uzmanlık alanı iletişim psikolojisidir.

Doğan Cüceloğlu, Amerika’da doktora öğrencisiyken, kendisi gibi doktora öğrencisi olan Emily ile tanıştı ve evlendi. On bir yıl süren evliliğinden üç çocuğu oldu: Ayşen, Elif ve Timur. Bu evliliğini noktalayan Doğan Cüceloğlu, ikinci evliliğini Yıldız Cüceloğlu ile yaptı.

Doğan Cüceloğlu kimdir, kaç yaşında vefat etti Evinde ölü bulunan Doğan Cüceloğlunun hayatı ve biyografisi
Kendimi geliştirme süreci içinde kitap yazmaya başladı; ilk kitabı İnsan İnsana bu sürecin ilk ürünüdür. Gelişim süreci içinde kazandıklarını kitaplar yoluyla paylaşmaya devam ediyor.

Amerika’daki görevinden emekli olup ayrıldıktan sonra Türkiye’de kitap yazmayı sürdürdü. Kitap yazmanın yanı sıra konferanslar ve seminerler verdi, televizyon programlarına başladı.

İletişim psikolojisi uzmanı Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi ve çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile tanınıyor.

1990’dan bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlamaya özen gösteren Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar yazmıştır.

DOĞAN CÜCELOĞLU’NUN KİTAPLARINDAN BAZILARI

İçimizdeki Çocuk
İnsan İnsana
Mış Gibi Yaşamlar
Başarıya Götüren Aile
Savaşçı
Onlar Benim Kahramanım
Var Mısın? Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler
Öğretmen Olmak
İçimizdeki Biz
Geliştiren Anne Baba

source

Leave a Reply

© 2021 Doğan Baba | Zaza Dayı | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.