Close

BORYAYIN-SEYYİD BABA MANSUR OCAĞI-ALİ ABA CEMEVİ-SÜLEYMAN DOĞAN-MUHUNDU DARIKENT MAZGİRT TUNCELİ“SEYYİD BABA MANSUR OCAĞI”
DEDELER:SÜLEYMAN DOĞAN-MUSTAFA DÜZGÜN-MEHMET ÖZDURMAZ-HÜSEYİN ÖZDURMAZ
İST.TUZLA ALİ ABA CEMEVİ’nin “BABA MANSUR OCAĞINI “ZİYARETLERİ
SUNUM SÖYLEŞİ:MUSTAFA BOR “ŞIHAMETEDE OCAĞI” EVLADI
ÇEKİM-YAPIM-YAYIN:EDEB.ÖĞRT.MUSTAFA BOR-BORYAYIN
25-08-2018 MUHUNDU-DARIKENT-MAZGİRT-TUNCELİ DERSİM
“BABA MANSUR OCAĞI” ndan YANSIYANLAR
2018 Yaz Dönemi Dersim Doğa-Kültür ve İnanç Gezimiz de 25-AĞUSTOS-2018 Tarihin de Yolumuz “Tunceli – Mazgirt-MUHUNDU (Darıkent) Dersim’e D üştü.
Mazgirt-Muhundu ‘da Yaşam Mekanı bulunan “BABA MANSUR OCAĞINI” Ziyaretettik
Baba Mansur Ocağı Evlatları; Süleyman DOĞAN DEDE, Gül Mustafa DÜZGÜN DEDE ve Ocak Evlatları,Talipleriyle görüştük, söyleştik. Niyazeyledik.
İstanbul Tuzla’da Yaşam bulan ALİ ABA CEMEVİ nin Kurban Bayramı nedeniyle DERSM ‘e düzenlediği “DOĞA-KÜLTÜR ve İNANÇ GEZİSİ” nde Beş Otobüs ile yola çıkan ve BABA MANSUR OCAĞI ‘nı da ziyareteden Dedeler,Can ve Gönüldaşlarımızla da bu KUTSAL MEKANDA buluşmak da nasip oldu.
ALİ ABA CEMEVİ DEDELERİ; Hüseyin ÖZDURMAZ-Mehmet ÖZDURMAZ , Can ve Gönüldaşlarımızla söyleştik,Lokma Paylaştık ve Niyazeyledik.
Tunceli ve İstanbul Tuzlada Yaşam Bulan Her İki Kutsalımızda Gönüllü Hizmet Sunan Başkan,Dede ve Canlarımıza,,İnanç Gezisine Katılan Can ve Gönüldaşlarımıza Teşekküreder,İnanç-Kültür ve Dayanışma Dolu Aydın Yarınlar Dileriz.
Şahsım ŞIHAMETEDE OCAĞI Evladı Olarak Bu Kutsal Mekanlarımızda;Kesilen Kurbanlar,Dağıtılan Niyazlar,Paylaşılan Lokmalar,Yapılan Dua ve Yürütülen CEM İBADETİ Ceddimiz Katında Kabul Görsün,Hızır Ellerinden Tutsun,Yaradan Yar ve Yardımcıları Olsun.
Sevgi-Saygımızla
Haber:Edeb.Öğrt. ve Şıhametede Ocağı Evladı Mustafa BOR-Boryayın 2018 Dersim

source

© 2023 Doğan Baba | Zaza Dayı | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.